Z włoskim klimatem w centrum Rzeszowa – Gelateria Bianca

Ma idealne położenie na styku ulic 3-go Maja, Kościuszki i Placu Biskupów Janów z Rzeszowa. Gelateria Bianca (ul. 3-go Maja 1) uroczo zachęca biegnących z pracy, do pracy, spacerowiczów i turystów. Taki powiew rzymskich klimatów w centrum Rzeszowa. Tak, rzymskich. Nie wiem czemu, ale tak skojarzyło mi się to miejsce z ulubionym Rzymem. Sama nazwa wskazuje na włoskie klimaty.

Gelateria Bianca to lody, królestwo pysznych własnej produkcji lodów. Każdy smak chciałoby się spróbować. Tak samo ciasta. Pyszna beza z kremem pomarańczowym, czy brownie z serkiem philadelphia. Wymieniać dalej? Raczej lepiej samemu skosztować tych pyszności w połączeniu z aromatyczną kawą. Albo można spokojnie te smaki i zapachy zabrać do domu, do pracy, lub na spacer kawę na wynos. Można też oczywiście usiąść w przytulnym wnętrzu w widokiem na stare miasto. Spotkanie towarzyskie czy praca przy laptopie? W obydwu przypadkach fajne miejsce z fajną obsługą.

W ostatnich tygodniach udało mi się tam być kilka razy, albo zabrać aromatyczną kawę do pracy lub ciasta na domowe popołudnie. Polecam. Smacznego spotkania w centrum miasta.

Izabela Fac, dziennikarz nie tylko kulinarny

Podobne wpisy