„Romans z Literaturą” – zaproszenie na edycję jesienną wieczoru ze sztuką

Fundacja Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy w Polsce oraz Samorządowe Centrum Kultury w Dzikowcu zapraszają 24 września 2022 r. na wieczór poświęcony literaturze oraz promocji pisarzy i poetów. Na zaproszenie odpowiedzieli zarówno literaci z Rzeszowa, jak i spoza stolicy Podkarpacia (m. in. z Krakowa). Będzie to już drugie spotkanie z cyklu „Romans z Literaturą” (pierwsze miało miejsce w lipcu br. W Rzeszowie).

Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć fragmenty twórczości literatów oraz posłuchać jak powstają utwory, dowiedzieć się o blaskach i cieniach bycia artystą, postrzeganiu nowych autorów i oczekiwaniach wobec już doświadczonych. Rozmowom o literaturze towarzyszyć koncert młodych artystów z Podkarpacia – BOHEMA TRIO oraz wystawa prac Wioletty Cieleckiej.

 „Romans z literaturą” ma na celu pokazanie środowiska literackiego, zwłaszcza tego młodego stażem, nieskupionego w Regionalnym Stowarzyszeniu Twórców Kultury. 

Podczas spotkania zbierane będą pieniądze na wsparcie powstania Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego im. św. Łazarza z Jerozolimy BETANIA w Przemyślu.

Wstęp wolny

Miejsce wydarzenia: Samorządowe Centrum Kultury w Dzikowcu, ul. Dworska 64, 36-122 Dzikowiec

Data: 24 września 2022 r.

Informacje: Izabela Fac – 608 090 510, Małgorzata Korbecka – 508 064 619.

 

Podobne wpisy