Jak mało siebie doceniamy…

Nieustannie siebie porównujemy. Do innych ludzi, do zdjęć w internecie, do „gwiazd”, „gwiazdeczek”, celebrytów (czyli kogo?….), chcemy być tacy, jak ci z facebooka, instagramu i innych platform medialnych. Czyli jacy chcemy być? Wyjątkowi? Inni niż wszyscy? 

Tylko jak? Skoro chcemy być jak inni to jak możemy być inni od innych ludzi? Karkołomne wiem. Mało siebie doceniamy, albo w ogóle nie doceniamy. Bo zapatrzeni w fotki (jak ja nie znoszę tego słowa) w internecie widzimy u siebie tylko wady. Nie takie włosy, nie taki makijaż, nie takie ubrania. A może warto pomyśleć inaczej. Wolę to, co mi pasuje, w czym się dobrze czuję i wyglądam. Nie muszę słuchać podpowiedzi jak się ubrać, bo nie jedna kobieta ma lepszy gust niż gwiazdy internetu. Przede wszystkim słucha siebie i wie czego chce. Woli czuć się dobrze w swoich stylizacjach, niż straszyć tzw. modnym ubraniem.

To niedocenianie siebie wiąże się też z podejściem, że ktoś inny jest „lepszy”, bo ma stanowisko, bo wyżej stoi w hierarchii np. w miejscu pracy, czy w organizacji. Naprawdę? Stanowisko nie świadczy, że ktoś jest lepszy ode mnie. Na to składają się różne czynniki, ale nigdy nie można myśleć w tych kategoriach. Ja jestem dobry w tym, ktoś inny w czymś innym. Zresztą wszelkie porównywania się do drugiego człowieka są niebezpieczne. Bądźmy sobą i doceniajmy siebie. Pokaż na co cię stać…. O właśnie tekst piosenki zespołu Feel jest tu idealny….

#musicavera to właśnie piosenka ze słowami „pokaż na co cię stać”

„Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec, możesz mieć wszystko czego, czego tylko chcesz, każdą myśl zamień w pozytywne słowo…piękne słowa mówią wszystko lecz nie zmienią nic (np. słowa celebrytów… -sic!)”

https://www.youtube.com/feel_pokaz_na_co_cie_stac

 

Sesja zdjęciowa bajkowo-świąteczna w 2022 r. A czemu nie? Jak przysłowiowy celebryta:)

 

Podobne wpisy