Słowa św. Augustyna: ludzie, nauczcie się śpiewać i tańczyć, bo aniołowie w niebie nie będą wiedzieli, co z wami zrobić – świetnie oddają to, co działo się na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie 14 stycznia 2023 r. Rozśpiewana i roztańczona młodzież i dzieci z Centrum Sztuki Wokalnej przedstawiła widowisko „Świąteczne wędrowanie”.

Najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne zabrzmiały w wykonaniu solistów i grup artystycznych uczących się śpiewu pod okiem dr Anny Czenczek w Centrum Sztuki Wokalnej. Na koncertach tych – pojawiających się na scenach podkarpackich instytucji kultury od ponad 20 lat – występują laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki oraz programów telewizyjnych, w tym roku także spore grono stanowili młodzi debiutanci. Dodatkową atrakcją był występ Kamila Jachyry – zwycięzcy programu „Szansa na Sukces. Opole 2023”, a którego główną nagrodą jest udział w „Konkursie Debiuty” podczas 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu 2023.

To wydarzenie świąteczne co roku są wyczekiwane i oczekiwane przez mieszkańców Rzeszowa i nie tylko Rzeszowa. Na koncercie obecni byli m. in. biskup senior diecezji rzeszowskiej Kazimierz Górny, proboszcz parafii farnej w Rzeszowie ks. Jan Szczupak oraz proboszcz parafii pw. Św. Krzyża – ks. Władysław Jagustyn.

Organizatorami koncertu byli Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz  Związek Strzelecki „Strzelec” im. Józefa Piłsudskiego przy współpracy Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia, Szkoły Podstawowej nr 16 w Rzeszowie oraz Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

Miałam przyjemność prowadzić koncert.

Podobne wpisy