Licytacje na rzecz mikołajowych prezentów dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie

Choć wszyscy żyjemy wydarzeniami związanymi z pandemią, to jednak nie oznacza że nie zauważamy innych spraw dziejących się wokół nas. W tym roku, jak nigdy dotąd wszystkie działania charytatywne muszą odbyć się w sieci. Internet jako zdobycz technologiczna współczesnego człowieka staje się nareszcie bardzo pożytecznym narzędziem do pomagania drugiemu człowiekowi.

Pandemia nie może spowodować, że w tym roku mali podopieczni hospicjów nie otrzymają prezentów z okazji św. Mikołaja. Stąd pomysł na internetową akcję „Odczaruj Gwiazdkę dla Hospicjów” (https://www.facebook.com/Odczaruj-Gwiazdk%C4%99-dla-Hospicj%C3%B3w-112259020657271 ), która obejmuje cztery miasta. Dla hospicjum w Gdyni licytacja miała miejsce w dniach 2-5 listopada, w Rzeszowie  trwa od 9 do 13 listopada, Tychach zaplanowana jest  w dniach 16-19 listopada i w Łodzi 23-26 listopada. Na internetowe licytacje fanty przekazane zostały przez osoby prywatne i instytucje, sportowców i artystów. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone przez hospicja na zakup prezentów mikołajowych.

W rzeszowskiej części akcji można wybierać spośród 129 przedmiotów lub voucherów. Zebrane pieniądze pozwolą na przygotowanie paczek mikołajkowych dla małych podopiecznych rzeszowskiego hospicjum.

Organizatorem jest grupa osób, która jako inicjatywa społeczna w Gdyni stworzyła jakiś czas temu „Bazarek na rzecz podopiecznych Hospicjów” i niosą pomoc podopiecznym Hospicjów na terenie całej Polski. Bazarek działa na zasadzie 72 godzinnej licytacji przedmiotu, a wpłaty dokonywane są bezpośrednio na konto Hospicjum. Organizatorzy to osoby prywatne, niezrzeszone w żadnej organizacji, nieuzyskujące żadnych profitów z przeprowadzenia akcji. Bazarek jest zgłoszony do administracji hospicjów i uzyskał zgodę na jego przeprowadzenie. Jednym z hospicjów będących „pod opieką” Bazarku jest Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

 

Podobne wpisy